عدد تقویم دانلود انتخابات شوراهای اسلامی

عدد: تقویم دانلود انتخابات شوراهای اسلامی تقویم انتخابات انتخابات96 انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا دانلود فیلم

گت بلاگز اخبار اجتماعی اسيد مورد نظر در دسترس است

شب است و دختری جوان در کوچه منتهی به منزل اش در حرکت هست. از پشت سر، صدای موتور سیکلت به گوش می رسد. دختر کیفش را به سینه می فشارد و خود را کنار می کشد ولی موتو

اسيد مورد نظر در دسترس است

اسيد مورد نظر در دسترس است

عبارات مهم : ابزار

شب است و دختری جوان در کوچه منتهی به منزل اش در حرکت هست. از پشت سر، صدای موتور سیکلت به گوش می رسد. دختر کیفش را به سینه می فشارد و خود را کنار می کشد ولی موتور به موازات او قرار می گیرد. دو پسر جوان هستند و یکی از آن ها بلافاصله از دختر می خواهد که با قشنگی اش خداحافظی کند و ظرفی راکه در دست دارد، اوج می آورد. دخترجوان می دود و جیغ می زند. راکبان موتورسیکلت او را تعقیب می کنند و تا مردمی که از صدای جیغ دختر به کوچه سرک کشیده اند، بفهمند چه خبر هست، اسید را به صورت دختر می پاشند و گاز می دهند. جیغ و گریه دختر با هم توام شده است و وحشت زده سر و صورتش را گرفته است ولی خبری از سوزش نیست. آن سو تر صدای خنده دو جوان که روی موتورسیکلت در حال دور شدن هستند به گوش می رسد.

اسيد مورد نظر در دسترس است

یکی از آن ها از دور داد می زند: «آب بود خانم، آب بود». مردم ناسزا می گویند و دختر جوان گریه می کند و می لرزد. این رخداد واقعی و تکان دهنده هست. حکایت تلخ «امنیت»، گمشده زنان و دختران ایرانی است که کسی نوید پیدا شدنش را نمی دهد. پسرانی که با گرفتن امنیت زنی سرگرم می شوند، با گرفتن قشنگی اش نيز انتقام می گیرند. کافی است که خصومت شخصی و شرارت ذاتی داشته باشند، به نخستین ابزار فروشی یا رنگ فروشی مراجعه می کنند و به جای آب، اسید به دست می گیرند… اسید، راحت تر و ارزان تر از آب در دسترس آن ها قرار دارد.

سهولت دسترسی به اسید، عامل تهدید

اسید، ابزار کار بسیاری از صنوف در تمام کشورهاست ولی در ایران، بیش از هر چیز آن را به عنوان ابزار انتقام های کور می شناسند. بسیاری از مردم نه نام انواع اسید ها را می دانند و نه از کارایی آن خبر دارند؛ درحالي كه که همه می دانند این ماده شیمیایی سوزاننده و ویرانگر هست. خانمی تعریف می کرد که همسرش درهای منزل را قفل و او را ترساندن می کرده است كه بالاخره یک شب که در خواب هستی، روی صورتت اسید می ریزم.

شب است و دختری جوان در کوچه منتهی به منزل اش در حرکت هست. از پشت سر، صدای موتور سیکلت به گوش می رسد. دختر کیفش را به سینه می فشارد و خود را کنار می کشد ولی موتو

سهولت دسترسی به اسید و البته عدم نظارت صحیح بر خرید و فروش و استفاده از آن، باعث شده است که زنی شب ها از وحشت اسید پاشی از سوی همسرش، خواب به چشم راه ندهد. کافی است سری به دو سه تا از ابزار فروشی های پایتخت کشور عزیزمان ایران بزنید و اسید بخواهید و قیمت بگیرید. کسی کاری ندارد که مصرف شما دقیقا چیست و به اصطلاح پا پی تان نمی شوند. 500 تومان که بدهید، يك کیلو اسید می خرید و یک کیلو اسید، جهت سوزاندن چند زندگی کافی است؟

خطرناک ترین اسید، لیتری 10 هزار تومان

یکی از ابزار فروشان خیابان حسن آباد پایتخت کشور عزیزمان ایران در گفت و گو با «قانون» از «اسید سولفوریک» به عنوان یکی از نیرومند ترین اسیدهایی که این روزها به آسانی در دسترس هست، نام می برد و می گوید که این اسید زیر 10 هزار تومان در هر لیتر به فروش می رسد و کاملا توانایی سوزانندگی دارد. وي می گوید شایعه بوده که در اسید پاشی های اصفهان نیز از این نوع اسید استفاده شده است است ولی راست یا دروغ آن را نمی داند.

اسيد مورد نظر در دسترس است

این فروشنده در پاسخ به اینکه معمولا این اسید را جهت چه مصارفی خریداری می کنند، می گوید که اسید سولفوریک را زیاد طلافروش ها می خرند ولی جهت هر یک ماه کار آن ها، یک لیتر از این اسید کافی هست. می پرسم به مردم عادی هم می فروشی؟ می گوید که معمولا افراد جهت کارشان دنبال این اسید هستند و مردم عادی نمی خرند. ولی اسید جهت خرید و فروش، نیاز به مجوز ندارد؛ چراکه از این ماده شیمیایی در مشاغل و صنف های متفاوت از جمله طلاکاری، پزشکی، صنایع نفت و آهن و پتروشیمی، انواع تعمیرها، انواع کارخانه ها، صنعت رنگ سازی و غیره استفاده می شود.

به گفته وی، اسیدهای صنعتی چندان خطرناک نیست و چهار لیتر از آن، هفت تا هشت هزار تومان و یک لیتر آن سه هزار تومان هست. او اعتقاد است که اگر غرض ایجاد سوختگی باشد، حتی با اسید لوله بازکنی نيز می شود کسی را سوزاند ونه از ابزار فروشی یا جای دیگر که از سوپرمارکت هم می توان خریداری کرد. فقط درجه های سوختگی متفاوت هست. به عنوان نمونه اسید لوله باز کنی، سوختگی عمیق روی صورت و بدن ایجاد نمی کند ولی اسید فئودریک یا اسید سولفوریک سوختگی های عمیق و جبران ناپذیر دارند. با این حال هر دو می توانند به پوست آسیب برسانند.

شب است و دختری جوان در کوچه منتهی به منزل اش در حرکت هست. از پشت سر، صدای موتور سیکلت به گوش می رسد. دختر کیفش را به سینه می فشارد و خود را کنار می کشد ولی موتو

ابزار فروشان مسئولیت ندارند!

«فریدون غمام نو»رییس اتحادیه ابزارفروشان در گفت و گو با «قانون» می گوید که ما در ابزار فروشی ها اسید نداریم و اتحادیه مواد شیمیایی یا اتحادیه رنگ فروشان هستند که اسید را عرضه می کنند. اودر پاسخ به اینکه اسید در ابزار فروشی ها به قیمت آب و حتی کمتر عرضه می شود، تاکید می کند که ابزار فروشی ها نباید اسید داشته باشند و اگر هست، غیر قانونی است! اتحادیه رنگ و ابزار 25سال است که از یکدیگر جدا شده است و مسئولیت عرضه اسید با ما نیست. واحد های ابزار که جواز رنگ نداشته باشند، قطعا مرتکب تخلف صنفی شده است اند. وی البته در پاسخ به چگونگی نظارت ها بر عرضه غیر قانونی اسید در ابزار فروشی ها پاسخ روشنی نمی دهد و به ذکر اینکه نظارت زیر نظر اتحادیه وجود دارد و واحدهای متخلف با جریمه روبه رو می شوند، بسنده می کند. این در حالی است که اسید جزو لاینفک ابزارفروشی هاست و از هر که بپرسی جهت خرید اسید کجا بروم، علاوه بر بازار، آدرس نزدیک ترین ابزارفروشی را نيز می دهد.

مجلس در خواب

اسيد مورد نظر در دسترس است

اسید، یکی از معدود محصولاتی است که بازار خرید و فروش آن در کشور هرگز از رونق نیفتاده هست. با اینکه بارها پیشنهاد داده شده است که قانون ممنوعیت خرید و فروش آن در مجلس بررسی شود ولی هنوز خبری از آن نیست. جرم اسیدپاشی و تصویب قانون این جرم به سال ۳۷ بازمی گردد و در آن دوره، فردی به صورت یکی از قضات اسیدپاشی کرد و قانونی در این زمینه مشخص شد. ولی هیچ کس به وضع قانون در زمینه ممنوعیت خرید و فروش آن توجه نمی کند. «روح ا… بابایی صالح» دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت و گو با «قانون » می گوید: چنین لایحه ای تا به حال در مجلس بررسی نشده است.

بابایی در پاسخ به اینکه آیا کمیسیون اجتماعی، پیشنهاد وضع قانون ممنوعیت خرید و فروش اسید را در مجلس مطرح نکرده هست، اظهار داشت: «شاید اصلا به فکر کسی نرسیده است!» وی در ادامه در پاسخ به اینکه مگر ممکن است با توجه به میزان اسید پاشی در کشور این عنوان به ذهن نمایندگان نرسیده باشد، می گوید: «نه! موارد خاصی نبوده هست. چند مورد خاص بوده به عنوان نمونه اسید پاشی در اصفهان که نباید آن را به همه جا تعمیم داد. جهت یکی دو مورد نیاز نیست! در مورد چاقو، قانون است ولی براي اسید، نه». دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس در نهایت توپ را به زمین کمیسيون قضایی پاس می دهد و باوردارد که اگر قرار به پیشنهاد هست، باید از سوی کمیسیون قضایی مطرح شود، نه کمیسیون اجتماعی!

مسئولان بي مسئوليت!

رییس اتحادیه ابزارفروشان، مسئولیت نظارت بر عرضه اسید را یکی از مسئولیت های اتحادیه رنگ فروشان دانست. رییس اتحادیه رنگ فروشان ولی تغيير كرده و رییس تازه را نمی توان به آسانی پیدا کرد. «انوري» رییس سابق اعلام می کند که شماره رییس فعلی را ندارد و به هیچ عنوان نیز حاضر به گفت و گو نیست.

وی حتی به عنوان کسی که در این حیطه فعالیت کرده و صاحب نظر هست، حاضر نشد که نظر کارشناسی خود را در خصوص دسترسی ساده به اسید و چگونگی نظارت ها ارائه دهد که جای تامل دارد. گویا صحبت کردن در این مورد، نه موردخوشایند مسئولان فعلی هست، نه مسئولان سابق و اغلب تلاش می کنند که آن را کم رنگ و بی اهمیت جلوه دهند. نمایندگان کميسیون اجتماعی یا حقوقی مجلس، کافی است که چند لحظه به تصویر قربانی اسیدپاشی اصفهان نگاه کنند، شاید اهمیت عنوان را دریابند. آن ها نمایندگان قربانیان اسیدپاشی نيز هستند، این گونه نیست؟

اخباراجتماعی – قانون

واژه های کلیدی: ابزار | قانون | قانونی | اخبار اجتماعی

اسيد مورد نظر در دسترس است

اسيد مورد نظر در دسترس است

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs