عدد تقویم دانلود انتخابات شوراهای اسلامی

عدد: تقویم دانلود انتخابات شوراهای اسلامی تقویم انتخابات انتخابات96 انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا دانلود فیلم

گت بلاگز اخبار بین الملل ترامپ آتش جنگ تجاری جهانی را جرقه زد

هیچ کس نباید اوج‌گیری تنش تجارت جهانی که نتیجه تصمیم دونالد ترامپ جهت وضع تعرفه‌های فولادی به دلایل امنیتی ملی است را کم اهمیت انگارد. 

ترامپ آتش جنگ تجاری جهانی را جرقه زد

ترامپ آتش جنگ تجاری جهانی را جرقه زد

عبارات مهم : تجارت

هیچ کس نباید اوج گیری تنش تجارت جهانی که نتیجه تصمیم دونالد ترامپ جهت وضع تعرفه های فولادی به دلایل امنیتی ملی است را کم اهمیت انگارد.

به گزارش ایسنا، روزنامه فاینانشیال تایمز در گزارشی با این مقدمه نوشت: اعلام تعرفه های ۲۵ درصدی جهانی جهت واردات فولاد و تعرفه ۱۰ درصدی جهت واردات آلومینیوم از سوی رییس جمهور آمریکا جهت یک دوره نامحدود، اقدام کم سابقه ای در سیستم تجارت جهانی به شمار می رود.

با این همه ترامپ خیلی راحت اعلام کرده نسبت به تبعات این کارها نگرانی ندارد. رییس جمهور آمریکا در پیامی در توییتر نوشت: جنگ های تجاری خوب بوده و بردن آنها راحت هست. وی چند ساعت بعد ترساندن کرد مالیات های نامعلومی را جهت واردات به آمریکا اضافه خواهد کرد.

ترامپ آتش جنگ تجاری جهانی را جرقه زد

تعرفه های پیشنهادی جهت فولاد از بسیاری از تعرفه های ضد دامپینگی که محصولات فولادی خاص را در دولت های بوش و اوباما نشانه می گرفت از نظر گستردگی، مدت و توجیه ارزش متفاوت هستند. هریک از این موارد دلواپس کننده بوده و تاثیر آن به طور کلی اقتصاد آمریکا و احیای جهانی را ترساندن می کند.

این تعرفه ها از توصیه های وزارت بازرگانی که برآورد کرده بود یک مالیات جهانی اندک، واردات فولاد را ۳۷ درصد و آلومینیوم را ۱۳ درصد کم کردن خواهد داد، فراتر می رود. این تعرفه ها که حدود دو درصد از واردات کالاهای آمریکا را پوشش می دهد، بسیار فراتر از تعرفه های واردات ماشین لباسشویی و پنل های خورشیدی هستند که در ژانویه از سوی دولت آمریکا اعلام شدند. در چنین ابعادی تعجب ندارد که چین، کانادا و اتحادیه اروپا از تلافی صحبت کردند.

هیچ کس نباید اوج‌گیری تنش تجارت جهانی که نتیجه تصمیم دونالد ترامپ جهت وضع تعرفه‌های فولادی به دلایل امنیتی ملی است را کم اهمیت انگارد. 

بازندگان زیاد کردن تعرفه ها، مصرف کنندگان فولاد در آمریکا از جمله شرکت های تولیدکننده سلاح جهت حمایت از امنیت آمریکا و کارمندان آنها خواهند بود که شمارشان بسیار زیاد از ۸۰ هزار کارگر فولادسازی است که از تدابیر حمایتی اخیر دولت بهره مند می شوند. اشتیاق عمومی جهت احیای زیرساخت آمریکا اکنون هزینه بیشتری خواهد داشت و هزاران شغل آمریکایی با تدابیر حمایتی که در صنایع دیگر اعلام شده است اند، در معرض خطر قرار گرفته اند. وعده رییس جمهور آمریکا جهت حفظ این تعرفه ها به مدت طولانی به هزینه های مذکور اضافه می کند. قانون سال ۱۹۶۸ که این تعرفه ها بر مبنای آن استوار هستند نظارت چندان و بازبینی را طلب نمی کند. سایر کشورها ممکن است اجازه پیدا کنند تا درخواست معافیت کنند ولی این مساله هنوز مشخص نیست.

ممکن است که ترامپ از لفاظی خود عقب نشینی کند، ولی این تعرفه ها منافع استراتژیک آمریکا را تضعیف خواهند کرد. به جای این که این تعرفه ها به نشانه مهم که چین هست، اصابت کند این متحدان آمریکا از جمله کانادا، کره جنوبی و آلمان خواهند بود که به شدت لطمه خواهند دید.

ترامپ با برانگیختن امنیت ملی به عنوان علت موانع تجاری جدید، از خط قرمز سیستم تجارت بین المللی عبور کرده هست. اگر این تدابیر در شرکت جهانی تجارت به چالش کشیده شوند و قابل قبول به نظر برسند، هر کشوری قادر خواهد بود جهت حمایت از صنایع مورد نظر خود به امنیت ملی استناد کند. دولت ترامپ وسوسه شده است تا شرکت جهانی تجارت را نادیده گرفته و مبنای تجارت بین الملل را تضعیف کنند. آمریکا با نادیده گرفتن احکام تازه شرکت جهانی تجارت در حال حاضر نیز توانایی حکمیت این نهاد را تحلیل برده است.

ترامپ آتش جنگ تجاری جهانی را جرقه زد

پیش از این که پیامدهای جدی در شرکت جهانی تجارت آشکار شود، اقدام رییس جمهور آمریکا قطعا تلافی سایر کشورها و ترساندن جهت تبدیل شدن این تنش به یک جنگ تجاری تمام عیار را برخواهد انگیخت. دولت ترامپ اعلام کرده سال ۲۰۱۸، سالی خواهد بود که تمام قوای تجاری خود را به کار خواهد گرفت. امید می رود که این سخن بلوف باشد با این حال رییس جمهور آمریکا با آتش بازی می کند و تلفات این آتش بازی در داخل کشورش همانند خارج از آمریکا ملموس خواهد بود.

واژه های کلیدی: تجارت | آمریکا | واردات | آمریکایی | دولت ترامپ | رییس جمهور | دونالد ترامپ | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs