عدد تقویم دانلود انتخابات شوراهای اسلامی

عدد: تقویم دانلود انتخابات شوراهای اسلامی تقویم انتخابات انتخابات96 انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا دانلود فیلم

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی آیا مدلی که احمدی نژاد جهت پیروزی در کشور عزیزمان ایران باب کرد، بازهم جواب می

دوازده سال از آن روزها می گذرد. روزهایی که مردی با کاپشن بهاره، شوار پارچه ای گشاد، پیراهنی بزرگ تر از سایز، صورتی استخوانی و پر از محاسن بر ایرانیان نازل شد. ج

آیا مدلی که احمدی نژاد جهت پیروزی در کشور عزیزمان ایران باب کرد، بازهم جواب می

وعده های نجومی رقبای روحانی از کجا می آید؟ / آیا مدلی که احمدی نژاد جهت پیروزی در کشور عزیزمان ایران باب کرد، بازهم جواب می دهد؟

عبارات مهم : ایران

دوازده سال از آن روزها می گذرد. روزهایی که مردی با کاپشن بهاره، شوار پارچه ای گشاد، پیراهنی بزرگ تر از سایز، صورتی استخوانی و پر از محاسن بر ایرانیان نازل شد. جز اندکی در تهران، کمتر کسی او را می شناخت.

دوازده سال از آن روزها می گذرد. روزهایی که مردی با کاپشن بهاره، شوار پارچه ای گشاد، پیراهنی بزرگ تر از سایز، صورتی استخوانی و پر از محاسن بر ایرانیان نازل شد. جز اندکی در تهران، کمتر کسی او را می شناخت. به برکت همکاری پایین در انتخابات شورای شهر ۱۳۸۲، دوستان اصولگرایش که در قالب جمعیت آبادگران به بهشت رسیده بودند، برایش قلاب گرفتند و او را شهردار پایتخت کردند. شهرداری که ژاک شیراک را الگوی خود قرار داده بود و می خواست از شهرداری به ریاست جمهوری برسد. تبلیغاتش با همه نامزدها تفاوت می کرد. پوسترهایش کاغذی کاهی و سیاه و سفید که او را بدون کفش، نشسته بر روی موکت، کاسه شیر سر کشان نشان می داد. در کنار مردمی که فقرا و ضعفای جامعه نامیده بود. خود را مردی از جنس مردم نام گذاشته بود. پشت پوسترهایش هم نوشته بود، این برگه با کمک های مردمی تهیه شده است و لطفا بعد از مطالعه آن را نگه ندارید و به دوستان و آشنایان خود بدهید.

آیا مدلی که احمدی نژاد جهت پیروزی در کشور عزیزمان ایران باب کرد، بازهم جواب می

تا همینجای کار، کم ابتکار به خرج نداده بود. دست روی نقاطی گذاشته بود که نه در کشور عزیزمان ایران که حتی در دنیا هم تا این اندازه آشنا شده است نبود. وعده منزل دار کردن جوانان را داد. قول داد پول نفت سر سفره هم ایرانی بیاید. یارانه ماهیانه به هر ایرانی بالای ۱۸ سال تخصیص داده شده است دهد. همه ایرانیان را سهام دار کند، به همه زمین بدهد. استدلالش هم پیچیده نبود. «حدود ۳۰ میلیون هکتار زمین جهت احداث مسکن داریم که اگر این میزان دو میلیون هکتار به خانوارها تخصیص داده شده است یابد می توان به هر خانوار هزار متر زمین داد تا آنها یک واحد ۱۰۰ متری در سه طبقه احداث و الباقی زمین را به باغ تبدیل کنند.»

او با تمام اینها که گفته شد و بسیارها که در این مقال نمی گنجد، ۸ سال پاستور نشین شد.

جانشین او، رویه اش اصولی بود، قول ویلا و ساختمان سه طبقه که به ایرانیان نداد هیچ، حتی از مردم خواست از دریافت پول تو جیبی که سلفش دستی به آنها می داد هم انصراف دهند. خوب و بد این مرد هم به آخر ۴ سال نخستش رسیده و حالا رقبایش جهت تک دوره ای کردنش از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند.

دوازده سال از آن روزها می گذرد. روزهایی که مردی با کاپشن بهاره، شوار پارچه ای گشاد، پیراهنی بزرگ تر از سایز، صورتی استخوانی و پر از محاسن بر ایرانیان نازل شد. ج

بازتولید ایده های احمدی نژادی

در دوران ۴ ساله روحانی، بسیار گفته و شنیده و نوشته شد از آنچه واکنش‌ها پوپولیستی و عوام فریبی احمدی نژاد نامیده می شد. ژاک شیراک ایران، بعد از رسیدن به پاستور، رجب طیب اردوغان را زیاد پسندید و ترجیح داد مدل خاورمیانه ای را بومی سازی کند. مسکن مهرش که ۴ سالی است دولت روحانی را گرفتار کرده، الگو برداری از سلطان اردوغان بود. رشد یکباره و پی نمودن پله های ترقی با سرعت برق و باد جهت احمدی نژاد، بسیاری از هم فکرانش را به وسوسه انداخت. جانشینش در بهشت، از همان روز نخست رویای پا گذشتن در پاستور را در سر گذراند و امورات شهرداری را با عینک ریاست جمهوری سپری کرد. او هرچند یک دو بار در این راه شکست خورده، ولی همچنان امید خود را از دست نداده و این بار با به روز کردن ایده های احمدی نژادی، خیال شکست روحانی را در سر می پروراند.

شهردار ۱۲ ساله تهران، هر روز وعده ای تازه می دهد. یک روز وعده یارانه ۲۵۰ هزار تومانی را می دهد. وعده ای که باز هم ایده اش مربوط از همان مرد لاغر اندام و پیراهن سایز بزرگ بود. روز دیگر هم از ایده ایجاد شغل جهت ۵ میلیون نفر سخن به زبان می آورد.

آیا مدلی که احمدی نژاد جهت پیروزی در کشور عزیزمان ایران باب کرد، بازهم جواب می

حجت الاسلام ولمسلیمن رئیسی هم البته در این میدان دوشادوش شهردار حرکت می کند. تولیت آستان قدس حتی بیش از قالیباف وعده ایجاد شغل داد. او می گوید در سال اول ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار و در مجموع ۴ سال ریاست جمهوری اش، شش میلیون شغل ایجاد خواهد کرد. تولیت آستان قدس رضوی همچنین از سه برابر کردن یارانه سه دهک اول سخن می گوید. حالا اینجا نامزدها آن مرد لاغراندام را هم رد کرده اند و وعده هایشان نجومی شده است هست.

انتقادها به وعده های نجومی

کار به جایی رسید که رئيس مجلس شورای اسلامی و نائب مدیر سابقش و حتی مراجع تقلید هم نسبت به این رویه اعتراض کردند.

دوازده سال از آن روزها می گذرد. روزهایی که مردی با کاپشن بهاره، شوار پارچه ای گشاد، پیراهنی بزرگ تر از سایز، صورتی استخوانی و پر از محاسن بر ایرانیان نازل شد. ج

علی لاریجانی ۶ اردیبهشت در اعتراض به این وعده ها گفت: «کرامت مردم بالاتر از پول دستی گرفتن هست. مردم صدقه نمی خواهند. یک سیاستمدار صادق چنین وعده هایی نمی دهد و جهت فریب کاری چنین صحبت هایی را مطرح نمی کند.»

آیت الله مکارم شیرازی هم پیشتر تذکر داده بود «نامزدها و طرفداران آن ها مسئولیت دارند که دروغ نگویند، وعده دروغ ندهند و عوام فریبی نکنند؛ ما مسلمانیم و اعتقاد داریم در روز جزا باید در برابر همه کارهایی که انجام دادیم پاسخ گو باشیم، بنابراین نباید جهت رسیدن به قدرت دیگران را تخریب کرد و به مردم دروغ گفت.»

آیا مدلی که احمدی نژاد جهت پیروزی در کشور عزیزمان ایران باب کرد، بازهم جواب می

حتی محمدرضا باهنر که تئوریسین جریان اصولگرایی آشنا می شود هم نسبت به وعده های نجومی نامزدهای اصولگرا تصویر العمل نشان داد. نایب رئيس پیشین مجلس شواری اسلامی ۶ اردیبهشت ماه از کاندیداها خواست : «وعده های کاذب ندهند و اموال کشور را به تاراج نگذارند. سیاه نمایی هم نداشته باشیم. نگوییم برجام اثری نداشته، ما با برجام ۷ گل زدیم، هرچند شاید دو گل هم دریافت کرده باشیم.»

روح پوپولیسم همچنان زنده است

حالا هرچند محمود احمدی نژاد و معاونش رد صلاحیت می شوند، ولی اندیشه های احمدی نژادی در میان دیگر نامزدهای اصولگرا دیده می شود. آنها با الگوبرداری از مدلی که مدیر دولت سابق به قدرت رسید و البته پیگیری وعده های نجومی، در تلاشند روحانی را تک دوره ای کنند، روش هایی که به نظر از‌بین‌برده‌شده می آیند و عدم کارایی ارزش اثبات شده است به نظر می رسد. هم مردم، مردم سال ۸۴ نیستند و هم چنین وعده های نجومی تازه و نو نیست. جامعه کشور عزیزمان ایران هشت سال با این وعده ها سرنوشت سپری کرد تا در آخر آنکه وعده داده بود، به آسانی بگوید، من کی گفتم پول نفت را سر سفره مردم می آورم؟

اخبار سیاسی -انتخاب/ سعید جعفری

واژه های کلیدی: ایران | میلیون | ایرانی | شهرداری | ایرانیان | احمدی نژاد | احمدی نژاد | دولت روحانی | ریاست جمهوری


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs