عدد تقویم دانلود انتخابات شوراهای اسلامی

عدد: تقویم دانلود انتخابات شوراهای اسلامی تقویم انتخابات انتخابات96 انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا دانلود فیلم

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری از جنس خداحافظی , خبرهایی از جام‌جم

راهروهای جام جم، هرازگاه، محل پیچیدن شایعات هست؛ شایعاتی از نوع خداحافظی مدیران ارشد این سازمان. درحالی که یک سالی از آمدن علی عسگری به رسانه ملی نمی گذرد، بعض

از جنس خداحافظی , خبرهایی از جام‌جم

خبرهایی از جام جم؛ از جنس خداحافظی

عبارات مهم : مدیریت

راهروهای جام جم، هرازگاه، محل پیچیدن شایعات هست؛ شایعاتی از نوع خداحافظی مدیران ارشد این سازمان. درحالی که یک سالی از آمدن علی عسگری به رسانه ملی نمی گذرد، بعضی گمانه زنی ها از کناررفتن علی عسگری از ریاست صداوسیما حکایت دارد. اوایل خرداد امسال بود که حجت الاسلام سیدرمضانعلی موسوی مقدم، قائم مقام مدیر صداوسیما، در گفت وگو با «فارس» رفتن علی عسگری را از این شرکت تکذیب کرد.

از جنس خداحافظی , خبرهایی از جام‌جم

روزنامه «بانی فیلم» بود که اول بار گزارشی بلندبالا راجع به دلایل خداحافظی احتمالی علی عسگری نوشت و محمدباقر قالیباف، عبدالرضا رحماني فضلی، محمد حسینی، علی دارابی، اصغر پورمحمدی و حجت الاسلام موسوی را به عنوان گزینه های ریاست این شرکت معرفی کرد. در بخشی از این گزارش آمده بود: «از آخرهای سال گذشته شایعه تغییرات کلان در مدیریت شرکت صداوسیما به گوش رسید و حتی استعفای چندباره علی عسگری بارها در راهروهای جام جم پیچید؛ ولی مانند خیلی از اتفاقات جاری در مملکت، این اتفاق مهم نیز به بعد از انتخابات موکول شد تا با مشخص شدن اوضاع دولت، وظیفه ریاست شرکت صداوسیما نیز مشخص شود.

اگرچه یکی از مأموریت های حیاتی صداوسیما برگزاری مناظرات انتخابات ریاست جمهوری بود و به اعتقاد خیلی از کارشناسان رسانه و اهالی سیاست، رسانه ملی در برگزاری این مناظرات نمره قبولی گرفت؛ ولی نمی توان کتمان کرد که رابطه تلویزیون با دولت که منتخب مردم جهت چهار سال تازه هم هست، چندان تعریفی نیست و بی شک این رابطه خاکستری در حال و احوال تلویزیون تأثیرگذار خواهد بود».

راهروهای جام جم، هرازگاه، محل پیچیدن شایعات هست؛ شایعاتی از نوع خداحافظی مدیران ارشد این سازمان. درحالی که یک سالی از آمدن علی عسگری به رسانه ملی نمی گذرد، بعض

انتقادها را روی چشم می گذاریم

حدود یک سال پیش بود که خبررفتن محمد سرافراز و جایگزینی علی عسگری و حواشی قبل و بعد این جایگزینی تا مدت ها ادامه داشت و حتی صحبت های محمد سرافراز در مراسم تودیعش نیز رنگ وبوی کنایه آمیزی داشت و نمی توان از انتقاد لاریجانی راجع به رویکرد صداوسیما در عنوان برجام در دوران مدیریت سرافراز به آسانی گذشت.

سرافراز در آخر عمر مدیریتش در شرکت صداوسیما، در گفت وگویی با ایسنا، رفتنش را کمک به شرکت صداوسیما اعلام کرد و گفت رفتن او باعث شود صداوسیما کارش را با اقتدار و قدرت ادامه دهد. هرچند در ابتدا محمد سرافراز با شعار «جوان گرایی»، «برون سپاری» و «چابک سازی» دست به تغییرات گسترده مدیران باسابقه صداوسیما زد؛ ولی محدودکردن قدرت عمل بسیاری از مدیران در مراکز تحت مدیریتشان و عزل یکباره بسیاری از آنها، زمینه این اختلاف را زیاد می کرد و در نهایت، بسیاری از وعده های سرافراز مبنی بر اصلاح شرایط تلویزیون محقق نشد.

سرانجام عمر ١٨ماهه مدیریت سرافراز با آمدن دکتر علی عسگری به آخر رسید؛ ولی قطعا بعد از عوض کردن و تحولات مدیریتی در شرکت صداوسیما، بسیاری نگاهشان به رویکرد و عملکرد عسگری در دورانی بود که سکان دار این مجموعه عریض و طویل می شود. چندین ماه از زمانی که علی عسگری بر صندلی مدیریت تکیه زده می گذرد، هرچند دوران مدیریت او تاکنون سختى ها و آسانى ها های بسیاری داشته؛ ولی قطعا او را می توان مدیر اثرگذارتری دانست و ثبات دوران مدیریت او بیش از سابق است.

از جنس خداحافظی , خبرهایی از جام‌جم

تعدد سریال سازی و برنامه سازی نسبت به گذشته در دوران مدیریت او چمشگیرتر است و می توان به برنامه ریزی های رسانه ملی در ماه های آینده دید بهتری داشت. از طرفی نمی توان از بعضی انتقادها در دوران مدیریت او به راحتی گذشت. بعضی از این نقدها متوجه رویکرد تلویزیون در بحث پوشش اخبار هست. مدتی قبل علی عسگری در مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی در پاسخ به سؤالی راجع به زیاد کردن انتقادها از شرکت صداوسیما نسبت به نحوه پوشش اخبار و حواشی درگذشت مدیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و جلوگیری از پخش بخش هایی از شعارهای مردم در مراسم، اعلام کرده بود: «ما انتقادها را روی چشم می گذاریم و تلاش می کنیم نسبت به انتقادها، عملکردمان را اصلاح کنیم».

گمانه زنی تازه

راهروهای جام جم، هرازگاه، محل پیچیدن شایعات هست؛ شایعاتی از نوع خداحافظی مدیران ارشد این سازمان. درحالی که یک سالی از آمدن علی عسگری به رسانه ملی نمی گذرد، بعض

طبق بعضی شنیده ها، گویا عمر مدیریتی علی عسگری هم خیلی طولانی نیست و بعضی از احتمال جایگزینی عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور دولت یازدهم، جهت مدیریت شرکت صداوسیما خبر می دهند. در همین رابطه سینما دیلی نزدیک به فریدون جیرانی نوشت: «درحالی که پیش از این رسانه های متفاوت از کناره گیری دکتر علی عسگری از ریاست شرکت صداوسیما خبر داده بودند، خبرهای رسیده به سینما از احتمال بالای ریاست عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور دولت یازدهم، جهت این شرکت حکایت دارد. از قرار معلوم، بنا بود روز گذشته این خبر رسما اعلام شود که حوادث تروریستی پایتخت کشور عزیزمان ایران اعلام آن را به تأخیر انداخت. بهتر شدن روابط صداوسیما و دولت می تواند از مشخصه های مدیریت احتمالی رحمانی فضلی بر این شرکت باشد».

پیگیری های خبرنگار «شرق» راجع به صحت داشتن یا نادرست بودن این خبر از مسئولان صداوسیما بی پاسخ ماند و هنوز هیچ یک از مدیران شرکت صداوسیما به انتشار این خبر واکنشی نشان نداده اند؛ ولی به توجه به اینکه تاکنون علی عسگری اعلام استعفا نکرده است و در گفته های اخیرش خبری از رفتن نیست، نمی توان چنین خبرهایی را خیلی نزدیک به واقعیت دانست و بعید به نظر می رسد عمر مدیریت علی عسگری به این کوتاهی باشد. توجه به یک توصیه مهم به نظر می رسد: رسانه ملی مدت هاست در شرایط مشکل به سر می برد که تغییرات در سطوح مدیریتی نمی تواند راه حل برون رفت از بعضی پرسشها باشد.

از جنس خداحافظی , خبرهایی از جام‌جم

انتظارات از شرکت صداوسیما عوض کردن کرده و سال هاست مخاطبان رسانه ملی از تلویزیون کشورشان انتظار تغییرات وسیع تر و چشمگیرتری را دارند. بروزترین انتقادها به صداوسیما در پی اتفاق تروریستی ١٧ خرداد در پایتخت کشور عزیزمان ایران مطرح شد. بسیاری پرسیدند آیا رسانه ملی بسیار کند و با محدودیت اخبار را پوشش داد. البته بسیاری هم اعتقاد بودند در مبحث ارتباطات، روزنامه نگاری و روابط عمومی، زمانی که مباحثی مانند مدیریت بحران، پوشش خبری، روش های اطلاع رسانی و امنیت ملی را در کنار یکدیگر قرار می دهیم درمی یابیم که حرکت صداوسیما صحیح بوده.

گمانه زنی ای که به حقیقت پیوست

سکوت روابط عمومی شرکت صداوسیما به شایعات رفتن علی عسگری دامن می زند. بسیاری از رسانه ها این سکوت را نشانه تأیید خبرهایی از این دست تلقی می کنند. سال گذشته، درست در همین روزها، روابط عمومی صداوسیما در واکنشی دیرهنگام نه تنها استعفا و غیبت سرافراز را تکذیب کرد و از آخرین فعالیت های مدیر شرکت در آخرین روزهای سال در این مجموعه سخن به میان آورد، بلکه حتی بحث برخورد حقوقی با منتشرکنندگان این گمانه زنی ها را هم مطرح کرد. آن وقت بعضی رسانه ها خبر از استعفای محمد سرافراز دادند و این بار یک گزینه تازه نزدیک به غلامعلی حدادعادل را مطرح کردند: علی عسگری، معاون فنی شرکت صداوسیما، در دوره عزت الله ضرغامی. این گمانه زنی البته به سرعت به حقیقت پیوست تا ثابت کند بعضی گمانه زنی ها بی خود و بی جهت نیست.

***

خبرهایی از جنس استعفا و خداحافظی هنگامی که که با تواتر منابع همراه شود، مخاطب را به ماجرا حساس می کند، ولی فارغ از این قضاوت ها، تغییرات مدیریتی کوتاه مدت دست کم در دو سال گذشته، حواشی بسیاری را بر سر راه کیفیت برنامه های تلویزیون ایجاد کرده هست. منتظر می مانیم تا ببینیم آیا در بر پاشنه عوض کردن در رویکردها و رفتارهای رسانه ملی خواهد چرخید یا نه.

واژه های کلیدی: مدیریت | مدیریت | رسانه ها | صداوسیما | رسانه ملی | تلویزیون | انتخابات ریاست جمهوری | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs